Jak działa zwiększenie naszej świadomości jeśli chodzi o dietę?

Praca może zajmować nam zbyt wiele czasu. Wtedy stajemy się pracoholikami i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować. Często zdarza się, ze robimy jakieś głupie błędy i tak naprawdę jesteśmy niewydajni. Nasza dieta też ma tu kluczowe znaczenie. Powinniśmy właściwie o siebie dbać. Powinniśmy być dla siebie dobrzy. Tak naprawdę kluczem jest świadomość. To ona jest pełnią szczęścia. To ona decyduje o tym, jak widzimy świat. Najgorzej, jak mamy jakieś zaburzenia. Czasem wychodzimy z poziomu swojego ego, a to nie jest dobry pomysł. Nasze ego będzie nam podpowiadało, że to ono jest najważniejsze, a tak naprawdę to ulegamy tylko ułudzie. Nie ma co się łudzić. Trzeba patrzeć trzeźwo na świat. Trzeba patrzeć trzeźwo na wszystko, bo tylko trzeźwe spojrzenie pomoże nam w wyjściu z tego dołka. Nasz dołek może być bardzo głęboki. Może się też okazać, ze sami sobie go kopiemy coraz bardziej. Katowanie się nie jest dobre. Tak naprawdę nie ma co się katować. Już dość nas świat i tak kopie z każdej strony, żebyśmy jeszcze dawali się mu. Nie ma co się dawać kopać, bo i tak dostajemy każdego dnia różne ciosy w tym świecie.

Dieta nie może być wyrwana z kontekstu

Gdy wszystko nam się wali, trudno, abyśmy myśleli o diecie. To w ogóle ciężkie, aby trzymać zdrową michę, gdy tak naprawdę nie mamy jak się do tego wszystkiego odnieść z dystansem. Jemy byle co, bo wszyscy jedzą byle co, ale tak naprawdę nie jest to dobre podejście. Jak mamy mieć pozytywne nastawienie, gdy ciągle otacza nas syf, a my jeszcze naiwnie wierzymy, że ten syf to nasze zdrowie. Nasze zdrowie zależy w dużej mierze od nas. Nie ma co dokonywać złych wyborów. Nie ma co się zmagać z rzeczywistością, na którą i tak nie mamy realnego wpływu, to bez sensu, bo to nie może mieć sensu.

Znajdźmy w tym wszystkim głęboki sens i trzymajmy się swoich ideałów

Sens ma to, co jest w nas samych. Sens ma to, jak chcemy, żeby wyglądało nasze życie. Sens ma świadomość. Ludzie, którzy mają wielki poziom świadomości, nie mają problemów. Problemy generuje nasze ego i to, że mu za bardzo zaufamy. Ufamy w coś, czego tak naprawdę nie ma. Nie ma co być głupim, trzeba być mądrym i dokonywać właściwych wyborów. Nie będziemy od razu wiedzieli co jest właściwe. Można to z czasem dopiero przewidzieć, ale to nie jest takie proste. Tak naprawdę nie ma jednego rozwiązania. Trzeba to wszystko zrobić z głową.

Jedzeniu na mieście możesz powiedzieć NIE

Tylko nie możemy cierpieć. Cierpienie nie jest nam potrzebne. Ono często bierze się z lęku. Odrzućmy wszelkie lęki. One nie są nam potrzebne. Żyjmy tak, aby być szczęśliwym. Dieta niech będzie właściwa, pełna wartościowych składników. Odrzućmy jedzenie na mieście, jeśli to nie działa dobrze na nasz jadłospis. Jedzmy z głową. Jedzenie niech będzie naszym sprzymierzeńcem, a nie czymś, co nam szkodzi i powoduje problemy zdrowotne. Jedzmy na zdrowie.

Redakcja fashioncode.pl