Gianfranco Ferre

Włoska odzież, dodatki, akcesoria cieszą się naprawdę dobrą sławą na całym świecie. Włoska moda jest kluczowa w całym świecie mody, czerpią z niej inni artyści, bardzo wielu projektantów z Włoch jest rozpoznawalnych i lubianych.

Zaczęło się od dodatków

Gianfranco Ferre to nieżyjący już włoski projektant, który swoją przygodę z projektowaniem zaczął od dodatków. Potem przeszedł na płaszcze i inne ubrania i dodatki męskie oraz damskie. Gianfranco Ferre to również wody perfumowane dla kobiet oraz mężczyzn. Marka ta, która powstała z pasji do materiałów jednego człowieka charakteryzuje się połączeniem funkcjonalności, innowacyjności i designu. Jego ubrania są zdecydowanie wysokiej jakości. Ferre wymyślił również serię okularów przeciwsłonecznych z wysokiej jakości materiałów, które są jednocześnie lekkie, posiadają soczewki odporne na zadraśnięcia. Naturalny miejski styl – to są właśnie okulary dla nowoczesnych mężczyzn i kobiet. Ferre zaczynał od kolekcji męskich, dlatego rozpoznawalne są od niego dobrze skrojone marynarki, które są zaprojektowane w różnych kolorach, aby móc zadowolić każdego klienta.

Styl i elegancja

Ferre pragnął również, aby kobiety wyglądały seksownie i kobieco, dlatego chętnie projektował dla nich stylowe sukienki, które w połączeniu z jego płaszczami tworzyły zestaw idealny. A dodatki? Dla kobiet oczywiście ekskluzywne torebki, a dla mężczyzn paski do spodni. Jest wiele dowodów na to, że włoska moda przyciąga. Każda modelka chce chodzić w pokazach mody włoskich projektantów, stylistki polecają ubrania właśnie od Włochów, tamtejsze domy mody są chętnie odwiedzane przez fanów mody. Ferre projektował również bardzo chętnie ekskluzywne futra, w przepięknych kolorach, idealnie skrojone dla eleganckich kobiet, fanek futer wysokiej jakości. Gianfranco Ferre bardzo szybko rozwinął się jako znany projektant. Zanim zaczął promować siebie, pod swoim nazwiskiem pracował w przedsiębiorstwie Christiana Diora. Szybko jednak przeszedł na własną działalność, co było świetną decyzją, którą utrzymał do końca życia.

Redakcja fashioncode.pl