Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Hugo Boss Polska

13 października 2019

Hugo Boss Polska oferuje asortyment czołowego projektanta branży mody.
Pierwsza szwalnia Hugo Bossa powstała w roku 1924. Nie przynosiła ona jednak spodziewanych zysków, została więc zamknięta kilka lat później. W roku 1931 Hugo Boss wstąpił do NSDAP, co wpłynęło na ponowne uruchomienie jego szwalni, szył głównie na potrzeby partii, a jego klientami byli głównie członkowie batalionów partii zwierzchnika.

Trochę historii

Rozkwit działalności firmy przypadł na rok 1932, kiedy to podpisano kontrakt na dostawy mundurów dla żołnierzy SS. W okresie drugiej wojny światowej zakład zatrudniał głównie robotników przymusowych, szeregi pracowników zasilali również mieszkańcy obozów pracy. Po wojnie szwalnia nie mogła już zatrudniać taniej siły roboczej, co wpłynęło na pogorszenie się jej wyników i opłacalności, a w konsekwencji doprowadziło do jej zamknięcia w roku 1948.
Gdy wygasł intratny kontrakt oraz zapotrzebowanie na mundury, Hugo Boss zajął się produkcją garniturów. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku marka zdobyła już światowy rozgłos. Posiadanie garnituru Hugo Bossa wiązało się z prestiżem i rangą społeczną. Oferta szybko została poszerzona o ubrania codziennego użytku, już w latach osiemdziesiątych każdy pragnął ubierać się w ubrania z metką Hugo Boss.

Luksus

Obecnie marka ta nadal kojarzy się z wrażeniem komfortu i luksusu. Od początku istnienia firma znacznie poszerzyła swój asortyment. Na początku garnitury i mundury, teraz dostać można praktycznie każdy element odzieży codziennej, firmowany nazwiskiem Hugo Boss. Kupić możemy spodnie materiałowe, dżinsowe, eleganckie lub codzienne. Niezliczone kolory i fasony koszulek, koszul, koszulek polo, na cienkich ramiączkach, na grubych… W ofercie można znaleźć również okrycia wierzchnie, takie jak płaszcze, kurtki, garsonki dla kobiet, marynarki męskie. Hugo Boss oprócz ubrań ma też linię perfum o niepowtarzalnych zapachach. W aromatach tych dominują nuty piżma, drzewa kaszmirowego, sandałowego oraz paczuli, co sprawia że zapach ten jednoznacznie kojarzony jest z luksusem.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

naszyjnik z turmalinem
rajstopy na co dzień
body

Jesteś zainteresowany reklamą?

body