Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak profesjonalnie farbować włosy w domu? 7 kroków do nowego koloru

21 kwietnia 2022 Jak profesjonalnie farbować włosy

Zastanawiasz się, czy zacząć samodzielnie farbować włosy w domu? Być może do tej pory stawiałaś na naturalny kolor, a może masz dosyć częstych i kosztownych wizyt w salonie fryzjerskim i chciałabyś spróbować koloryzacji na własną rękę? Przeczytaj artykuł, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Jaką farbę do włosów wybrać? Profesjonalną czy drogeryjną?

Na rynku dostępnych jest wiele farb różnych producentów. Znajdziesz wśród nich zarówno drogeryjne, jak i profesjonalne. Choć cena jednostkowa tych pierwszych jest zazwyczaj niższa, warto wybrać farbę profesjonalną. Może się okazać, że ostatecznie będzie ona tańsza, niż ta ze sklepowej półki. Dlaczego? Ponieważ profesjonalna farba do włosów jest bardziej wydajna i zużywasz jej mniej na jedno farbowanie.

Dodatkowo kolor preparatów profesjonalnych zazwyczaj wychodzi zbliżony do tego, który widzisz we wzorniku. Farby profesjonalne gwarantują również dłuższy czas utrzymywania się barwnika na włosach, a ich skład jest w wielu przypadkach bardziej delikatny. Ponadto zawierają wiele składników, które dbają o kondycję pasm.

Farby profesjonalne nie bez przyczyny są używane przez fryzjerów i stylistów. W dobrych salonach nie znajdziesz farb drogeryjnych. Wszystko po to, by uzyskać odpowiedni efekt i piękne, zdrowe i zadbane włosy. Najlepsze profesjonalne farby do włosów znanych marek znajdziesz w drogerii Gobli.

Domowe farbowanie włosów w 7 krokach

Domowa koloryzacja jest naprawdę łatwa i bezpieczna. Wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję umieszczoną na opakowaniu farby lub w jego środku i stosować się do wskazówek.

  • Wykonaj próbę uczuleniową

To bardzo ważny punkt, niestety często pomijany. Na 24 godziny przed planowanym farbowaniem włosów wykonaj próbę uczuleniową. Nałóż niewielką ilość farby w zgięcie łokcia albo na nadgarstek od wewnętrznej strony. Jeżeli po 24 godzinach nie wystąpiła żadna reakcja, oznacza to, że śmiało możesz korzystać z tej farby i przejść do punktu 2. Jeśli wystąpiła wysypka, zaczerwienienie, swędzenie to oznacza, że ta farba nie jest dla Ciebie. Trzeba poszukać innego produktu i udać się do lekarza w celu sprawdzenia, który ze składników wywołał alergię.

  • Uporządkuj przestrzeń

Przygotuj miejsce, w którym będziesz farbować włosy. Najlepiej wykonać koloryzację w łazience. Farba łatwo może skapnąć i ciężko jest ją zmyć np. z dywanu czy kanapy. Najczęściej takich plam nie da się już wywabić. Zadbaj również o odzież i miej na uwadze, że może ona ulec zabrudzeniu, którego już nie wypierzesz. Najlepiej więc włożyć jakąś starszą bluzkę, której nie będzie Ci szkoda, jeśli się zaplami.

  • Przygotuj niezbędne akcesoria

Przed przystąpieniem do farbowania warto zgromadzić w jednym miejscu wszystkie niezbędne rzeczy. Jest to miseczka do wymieszania farby, pędzel, rękawiczki, farba, oksydant i minutnik, na którym ustawisz odpowiedni czas trzymania farby na włosach. Warto, byś wszystko miała pod ręką i nie szukała poszczególnych przedmiotów, gdy już zaczniesz koloryzację.

farbowanie
  • Dokładnie przeczytaj instrukcję

Ten punkt również jest często pomijany. Być może już kilkukrotnie farbowałaś włosy albo widziałaś, jak robi to fryzjer. Jednak różne firmy i różne farby mogą mieć inny sposób aplikacji. By uniknąć alergii i nieodpowiedniego koloru włosów warto poświęcić pięć minut na uważne przeczytanie instrukcji. Znajdziesz tam informacje jak postępować, czy nakładać preparat na suche, czy na mokre pasma i jak długo trzymać farbę na włosach.

  • Odmierz dokładnie składniki

Jeśli korzystasz z farby przeznaczonej na jedno farbowanie, nie ma to takiego znaczenia, bo po prostu mieszasz ze sobą składniki z pudełka. Jednak jeśli korzystasz z wielorazowego opakowania z farbą lub oksydantem albo chcesz przygotować niewielką ilość, np. tylko do odświeżenia odrostów to bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Jeśli w instrukcji widzisz, że proporcje te wynoszą 1:1, to tak je zachowaj i nie odmierzaj ich “na oko”.

  • Nałóż rękawiczki i przejdź do farbowania

Farba jest silnym środkiem chemicznym, dlatego pamiętaj, by zadbać o swoje dłonie. Gdy już zabezpieczyłaś ręce, możesz przejść do procesu farbowania. Farbę koloryzującą nakładaj najpierw na odrost, a dopiero później na resztę włosów. Możesz nakładać farbę pędzelkiem, uprzednio dzieląc pasma na sekcje, albo dłońmi w rękawiczkach. Ważne, żebyś rozprowadziła ją równomiernie na włosach. Sprawdź godzinę lub nastaw minutnik i pilnuj czasu. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt, a przy tym nie zniszczyć swoich kosmyków, nie przedłużaj trzymania farby na włosach.

mieszanie farby
  • Spłucz włosy letnią wodą i zadbaj o pielęgnację

Po upływie wyznaczonego czasu dokładnie spłucz włosy letnią wodą. Zadbaj o ich prawidłową pielęgnację i regenerację po zabiegu koloryzacji. Nałóż profesjonalną odżywkę, która głęboko nawilży Twoje pasma. Sięgnij w tym celu po produkty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji włosów farbowanych, bo zapewnią Ci one najlepsze efekty, a także przedłużą trwałość koloru.

Teraz już wiesz, jak bezpiecznie i profesjonalne farbować samodzielnie włosy w domu. Szeroki wybór najlepszych profesjonalnych farb do koloryzacji znanych marek znajdziesz w drogerii Gobli. Sprawdź również specjalne linie kosmetyków do włosów farbowanych, dzięki którym Twoje pasma zachowają piękny kolor przez dłuższy czas, a przy okazji będą zdrowe, witalne i pełne blasku.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak profesjonalnie farbować włosy
Produkty do brwi i rzęs dla profesjonalistów

Jesteś zainteresowany reklamą?

Produkty do brwi i rzęs dla profesjonalistów