Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Jak wybrać kolczyki dla dziecka?

11 sierpnia 2020

W ofercie wielu sklepów z biżuterią można znaleźć piękne kolczyki dla dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że o ich wyborze powinno decydować coś więcej niż ładny wzór, czy ciekawy kolor. Szczególnie ważny jest odpowiedni wybór ozdób do uszu, które dziecko będzie nosiło zaraz po przekłuciu. Na co warto więc zwrócić uwagę wybierając biżuterię dla swojej pociechy? Czym cechują się dobrej jakości kolczyki dla dzieci?

Wysoka jakość gwarancją bezpieczeństwa

Wybierając pierwsze kolczyki dla dzieci trzeba przede wszystkim mieć na uwadze ich bezpieczeństwo. Podczas przekłucia uszu na skórze powstaje otwarta rana, a biżuteria będzie miała z nią bezpośredni kontakt. Materiał kolczyków dla dzieci nie może więc powodować alergii, pieczenia, czy innych podrażnień. Warto wybierać ozdoby wykonane z wysokiej jakości, szlachetnych kruszców, takich jak złoto i srebro. Można zdecydować się również na kolczyki pozłacane. Złoto ma szczególnie cenne właściwości, ponieważ zapobiega powstawaniu zakażeń, a nawet może przyspieszać gojenie się rany. Będzie więc doskonałym wyborem na początek przygody z biżuterią. Ważne jest również to, by kolczyki dla dzieci były z materiału wysokiej próby. Do kruszców niskiej próby dodaje się spore ilości metali, które mogą wywołać reakcję alergiczną u malucha. Szczególnie trzeba uważać na nikiel, który często dodawany jest do kolczyków, jednak u sporej części społeczeństwa powoduje uczulenie.

Komfort i wygoda

Producenci kolczyków dla dzieci oferują różne wzory, kolory i rozmiary. Opcji jest całe mnóstwo, należy jednak wybrać kolczyki, które nie będą przeszkadzały dziecku w codziennej aktywności, a także nie będą powodowały dyskomfortu podczas snu. Kolczyki dla dziewczynki powinny być raczej małe i proste. Duże, wiszące kolczyki bądź takie z odstającymi zdobieniami mogą łatwo zahaczyć się o odzież dziecka i ograniczać jego swobodę podczas zabawy. Nie bez znaczenia jest również sposób zapięcia. Dobrym wyborem okazują się zazwyczaj kolczyki wkrętki lub z zapięciem typu bigiel. Są niezwykle wygodne, a zapięcie jest solidne, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że dziecko zgubi kolczyki. Dobrej jakości kolczyki będą wykonane z dbałością o każdy detal, dzięki czemu posłużą dziecku przez długi czas. Kiedy mamy pewność, że biżuteria jest odpowiednia dla dziecka, możemy pozwolić mu samodzielnie wybrać wzór. Kolczyki dla dzieci powinny dodawać dziewczynce delikatności i uroku. Do wyboru jest nieskończona ilość modeli – serduszka, kwiatuszki, kulki i wiele innych. Niech decyzja dotycząca wyglądu kolczyków będzie podjęta przez dziecko, z małą pomocą rodziców.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ubrania dla dziecka w wieku szkolnym

Jesteś zainteresowany reklamą?