Na jakie marynarki warto zwrócić uwagę?

Panowie często sięgają po marynarki, jeżeli szykują się na eleganckie przyjęcie. Jednak ten element ubioru nosimy też coraz częściej w przypadku casualowych spotkań. Nie da się ukryć, że marynarki, które zostały odpowiednio dobrane do naszej figury potrafią wyglądać naprawdę zjawisko. Z tego tekstu dowiesz się, na jakie modele w szczególności warto zwrócić uwagę w sklepie oraz jak dobrać odpowiednie spodnie do danej stylizacji. 

Czemu nosimy marynarki?

Marynarki nosimy z różnych względów. Nierzadko ma to związek z wykonywaną przez nas pracą, ponieważ poszczególne firmy mogą wymagać od nas noszenia eleganckiego stroju i to nawet każdego dnia obecności w biurze. Niekiedy ma to związek z koniecznością pojawienia się na uroczystości, z którą również wiąże się elegancki dress code. Są jednak i panowie, którzy marynarki noszą na co dzień, zestawiają je w luźnych stylizacjach lub po prostu bawią się modą właśnie z ich pomocą.

Jeżeli marynarka zostanie odpowiednio dobrana, to może się okazać, że ukryje te drobne szczegóły, które niekoniecznie w sobie lubimy, a podkreśli nasze atuty. To jednak oznacza, że nie możemy kupić pierwszego, lepszego ubrania. Musimy upewnić się między innymi co do długości marynarki, jej przylegania do ciała, czy nawet długości samych rękawów. 

Jakie marynarki są aktualnie modne?

Gdy dzisiaj myślimy o marynarkach, to niekoniecznie mamy na myśli te, do których pasują jedynie garniturowe spodnie. Królujący na ulicach styl ciągle się zmienia, a do dotyczy także mody męskiej. Marynarki, które chętnie kupują panowie, to przede wszystkim warianty typu casual. Są one znacznie mniej eleganckie, ale za to wygodniejsze i z łatwością zestawimy je z codziennymi stylizacjami. 

Sportowe marynarki męskie występują w przeróżnych kolorach czy wzorach. Dlatego na pewno dostaniemy zarówno modele proste, klasyczne i uniwersalne, jak i te, które będą nam się kojarzyć z ekstrawagancją. Nie bójmy się w szczególności takich kolorów jak bordo czy butelkowa zieleń. 

Jakie spodnie pasują doskonale do marynarek?

Spodnie, które nosimy do modnych dzisiaj marynarek jest naprawdę wiele. Wspomnieliśmy już o tym, że aktualnie coraz chętniej bawimy się modą, dzięki czemu powstają niecodzienne, wyraziste stylizacje. Jeżeli marzy nam się jednak klasyczne zestawienie, to sportową marynarkę możemy zestawić po prostu z jeansami. Zadbajmy jednak o to, aby nie były to modele przecierane czy z dziurami, ponieważ ich konwencja niekoniecznie jest spójna z tym, co chcemy uzyskać. 

Tutaj warto również, aby szafy dodać tak zwane chinosy. Te spodnie wyglądają doskonale na wielu sylwetkach. Również znajdziemy je w przeróżnych kolorach, co oznacza, że możemy postawić na klasyczną, neutralną górę, a kolorowy i niebanalny dół. 

Skoro spodnie są ważne, to warto zwrócić uwagę także na buty. W przypadku casualowych sportowych marynarek bez problemu można wskoczyć nawet w klasyczne trampki. Buty sportowe często widywane są właśnie w towarzystwie marynarek, ponieważ doskonale obrazuje to luźne podejście do mody czy dress code’u. 

Redakcja fashioncode.pl