Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Probiotyki: cenne wsparcie dla naszego organizmu

27 lutego 2020

Większość z nas korzysta z antybiotyków, które – choć pomagają w walce z jedną przypadłością – mogą osłabić nasz organizm, a przede wszystkim wpłynąć negatywnie na jego naturalną florę bakteryjną.

W jaki sposób można się chronić przed takim problemem?

Doskonałym wpływem na naturalną florę bakteryjną ludzkiego organizmu wykazują się probiotyki – żywe drobnoustroje, obecne w wielu produktach spożywczych, dzięki którym możemy wzmocnić swój organizm. Sięganie po nie zalecane jest każdemu, jednak ci, którzy mają za sobą kurację antybiotykami, powinni poświęcić probiotykom nieco więcej uwagi.

Dlaczego?

Bo probiotyki mogą mieć zbawienny wpływ na nasz organizm i w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy stanu naszego zdrowia. Dzięki nim lepiej pracuje układ pokarmowy, a nasz organizm jest w stanie produkować więcej witamin z grupy B. Mniejsze ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, mniej problemów ze złym cholesterolem i silniejszy układ immunologiczny – oto główne powody, dla których żywność probiotyczna powinna na dobre zagościć w naszym menu. Czego powinniśmy szukać? Przede wszystkim – jogurtów z dodatkiem żywych kultur bakterii oraz kiszonek (np. ogórków i kapusty). Będą one cennymi dodatkami do zdrowej diety, a regularne korzystanie z ich mocy przyniesie nam wiele dobrego.

zdrowyjogurt.pl

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?