Czy pieniądze mają realny wpływ na nas i naszą urodę w dzisiejszym świecie?

Trzeba pracować. Każdy kto pracuje docenia wartość pieniądza, a to jest bardzo ważne, aby mieć świadomość tego, że ciężka praca może przyczynić się do tego, że będziemy mogli lepiej żyć. Ma to także wpływ na to, że będziemy mogli kupić sobie więcej rzeczy. To jest fajne. Zwłaszcza, że ten konsumpcjonistyczny świat ciągle nas skłania do tego, aby kupować więcej i więcej. Nie musimy się temu przeciwstawiać, nie musimy się też na to zgadzać. Wszystko zależy od nas. Wszystko w ogóle w życiu zależy od nas, oprócz takich sytuacji, gdy zadecyduje Opatrzność albo los. Jak śpiewa Zenek Martyniuk „los chce ze mną grać w pokera…” to akurat śmieszna piosenka rozrywkowa, typowo taneczna, ale nie możemy się nie zgodzić, że w tych prostych słowach kryje się w sumie jakiś głębszy sens. W sumie niejeden filozof mógłby rozważyć te kwestie. Niezależnie jednak od tego czy się zgadzamy z filozofami czy jesteśmy totalnie w kontrze do filozofii, musimy się jednak w życiu napracować. Jeśli chcemy coś osiągnąć albo coś zakupić, to są nam potrzebne pieniądze. Kasa wbrew pozorom jest ważna i czy chcemy czy nie, może się przydać, chociażby na drobne wydatki na co dzień.

Pieniądze, które stają się wartością

Nie powinniśmy jednak naszego życia podporządkowywać pieniądzom. To nie jest dobre rozwiązanie. Można powiedzieć, że jest to droga donikąd. Gdy pieniądze będą naszymi bożkami, trudno abyśmy docenili na przykład naszą rodzinę. Rodzina może być na drugim planie, a my sami staniemy się w końcu osobami, które nie będą wiedziały dokąd iść i gdzie jest ich miejsce, bo to pieniądze będą naszym celem. Pieniądze to tylko papierki, papierki, które mają jakąś tam wartość, ale czy tak naprawdę to ona jest ważna. Co ona nam da. Na dłuższą metę ludzie, którzy tylko żyją po co, aby zdobywać pieniądze są wypaleni. Po co się starać, skoro i tak ich życie jest podporządkowane pieniądzom. Nie pozwólmy na to, aby to pieniądze nami rządziły. Fajnie jest je mieć, ale najlepiej tyle, aby czuć się dobrze, a nie tyle, żeby ciągle chcieć więcej i więcej. To nie może nam służyć. Nasze życie nie może być tylko podporządkowane pieniądzom.

Jak pieniądz na wpływ na urodę?

Miejmy odwagę powiedzieć nie rzeczom, które nas zniewalają. Może okazać się, że nasza uroda będzie szybciej przemijała, bo będziemy tylko zapatrzeni w to jak żyć w szybkim tempie, jak jeszcze bardziej podsycać konsumpcjonizm. To może nas realnie męczyć. To może mieć na nas zły wpływ… Nie dajmy sobie wmówić, że pieniądze są wartością, bo istnieje wiele rzeczy, które też są wiele warte i nie są związane z pieniędzmi. Takie postrzeganie wszystkiego przez pryzmat pieniądza czyni z nas ludzi, którzy nie potrafią się cieszyć własną urodą, własnymi osiągnięciami. Pieniądze są po to, żeby je wydawać, tak funkcjonuje nasz świat i po prostu musimy się z tym pogodzić raz na zawsze. Pieniądze są potrzebne, ale źle gdy są nadrzędną rzeczą.

Redakcja fashioncode.pl