Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak bronić się przed toksycznymi ludźmi? Sprawdź metody

22 listopada 2019


Kiedy upadniesz już tak nisko, że babrzesz się w dwumetrowym mule, gdzieś daleko na dnie, możesz się tylko od niego odbić. Pod warunkiem, że masz świadomość, że siedzisz w mule. Jak nisko można upaść? Bardzo nisko. W życiu bym nie pomyślała, że moje losy się tak potoczą. Gdyby ktoś mi opowiedział, co mnie spotka na przestrzeni ostatnich 1,5 roku – nigdy bym nie uwierzyła. Przecież takie koszmary nie zdarzają się przeciętnym śmiertelnikom. A jednak! Może Forrest miał rację prawiąc, że „życie jest jak pudełko czekoladek i nigdy nie wiesz co ci się przytrafi”. Gdybym tylko wiedziała… Zamykam oczy i w wyobraźni cofam się, chociażby o rok. Wtedy jeszcze wszystko dałoby się uratować. Gdybym wtedy wiedziała to, co teraz wiem… Gdybym tylko wiedziała….

Jak nie obdarzać zaufaniem ludzi, którzy nie są tego warci?

Nikt nie wie. Zwłaszcza, gdy obdarza się ludzi takim zaufaniem, jakim samemu chciałoby się być obdarzanym. Zwłaszcza, gdy się wierzy, że ludzie są ludźmi – takimi jakich dotychczas się miało na swojej drodze… Dobrymi, pracowitymi, prawdomównymi, inteligentnymi, z poczuciem humoru i dystansu do samych siebie. Dopóki nie trafimy na potwora, dopóty domniemywać na temat ich istnienia możemy tylko na podstawie wrogich kart historii. Byli kiedyś, dlaczego nie mieliby być i teraz? Dlaczego zatem nie mieliby stanąć na naszej drodze? Nikt nie zakłada najgorszego. Nikt nie przypuszcza, że wpuszczając kogoś, kto podstępem zakradł się do naszego życia, wpuszczamy kata. Własnego kata.

Jak bronić się przed przemocą, kiedy wkracza ona do naszego życia za sprawą bliskiej osoby

Przemoc ma różne oblicza. Kiedyś myślałam, że przemoc dotyczy jedynie aspektu fizycznego. Nic bardziej mylnego. Chociaż z tą też się już spotkałam. Jako jej ofiara, choć nie tylko. Spotkałam się po raz pierwszy z przemocą, która zmroziła mi krew w żyłach. Okrutną, bezwzględną przemocą wobec osoby najbliższej. Byłam obserwatorem, choć do tej roli zmusiła mnie sytuacja. I strach. Nie życzę nikomu panicznie bać się kogoś, kogo kochamy. Nie życzę też nikomu w jednej chwili poznać mnóstwo okrutnych faktów związanych z kimś, kto przecież wydawał się tak bliski, tak znajomy, tak dobry. W dodatku wobec przemocy człowiek jest bezradny. Nie każdej można się sprzeciwić wprost, aby ochronić siebie, a może jeszcze kogoś? Kogoś zupełnie bezbronnego. Kiedy jedynym, co można zrobić jest milczenie, czekanie, strach. Niech to się już w końcu skończy. Niech to piekło w końcu ustanie…

Jak się uwolnić od kata

A potem ta ulga, gdy uda się uwolnić. Na chwilę. Na moment, ale tyle wystarczy, aby przestać być w tej sytuacji. Aby zmienić położenie. Aby poprosić o pomoc. Aby się ratować. Lifestyle nie musi poruszać samych wygodnych tematów. Może też dotyczyć naszego cierpienia i naszych własnych historii, które zostały napisane przez samo życie. Tak się mogło stać i tak się właśnie stało. Trzeba na siebie uważać, bo pełno w świecie ludzi nieobliczalnych, którzy mogą być niebezpieczni.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

hotel i sanatorium
EMS

Jesteś zainteresowany reklamą?