Popularne czapki na wiosnę i lato

Gdy zbliża się letni czas w roku, dni stają się coraz dłuższe, a co za tym idzie słońce świeci coraz dłużej i mocniej – warto pomyśleć nie tylko o chronieniu oczu poprzez okulary przeciwsłoneczne, ale również o odpowiednim zabezpieczeniu głowy. Podczas spędzania czasu w pełnym słońcu, bardzo łatwo nabawić się związanych z tym nieprzyjemności. Dlatego nakrycie głowy jest tak ważnym elementem w letniej garderobie. Niektórzy niestety nie przepadają za tego typu dodatkami, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami, a na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie nakrycie głowy.

Najprościej i uniwersalnie czyli czapka z daszkiem

Czapki z daszkiem mają honorowe miejsce w wielu garderobach, niezmiennie od lat towarzyszą ludziom starszym i młodszym, podczas okresu letniego czy też jesiennego. Można zakładać je zarówno nad jezioro lub na plażę, wtedy skutecznie daszek chroni oczy i twarz przed promieniami słonecznymi. Jednak klasyczne czapki z daszkiem, zdadzą również egzamin podczas miejskich bądź leśnych spacerów. Powstały w niezliczonej ilości kolorów oraz kombinacji, a w swojej ofercie mają je wszystkie cenione marki sportowe i nie tylko. Niegdyś mocno osadzone w kulturze hip-hop, jednak bardzo sprawnie przeszły do mainstreamu.

Snapback czyli bardziej młodzieżowa wersja daszka

Snapback to wybór wielu fanów szeroko pojętej kultury i muzyki hip-hop. W klasycznych czapkach z daszkiem, daszek jest nieco wygięty, natomiast snapbacki charakteryzuje płaskie położenie daszka. Czapki typu snapback, to też bardziej uniwersalny odpowiednik fullcapa. Te dwa rodzaje różnią się od siebie, ponieważ w tzw. fullcapach nie ma z tyłu paska regulującego wielkość czapki. Na szczęście znajdziemy go właśnie w snapbackach, dzięki czemu raz zakupiona czapka może służyć przez długi czas, ponieważ możemy ją dowolnie regulować, według potrzeb. Ciekawostką jest fakt, że rodzaj tej czapki pochodzi z baseballu – amerykańskiej dyscypliny sportowej. Podczas rozgrywek noszono najróżniejsze nakrycia głowy, a powstanie snapbacka wynikało właśnie z braku odpowiedniej uniformizacji sportowców. Następnie ta forma nakrycia głowy, została przejęta przez artystów związanych z hip-hopem, a snapbacki coraz częściej pojawiały się w najpopularniejszych teledyskach, dzięki czemu z łatwością zyskały szeroką popularność na całym świecie i przedostały się do mody codziennej. Dzięki temu snapbacki znajdziemy w popularnych sklepach z odzieżą steetwearową oraz hip-hopwą – sprawdź czapki snapback tutaj.

Bucket czyli forma kapelusza dla ceniących sobie luz i wygodę

Bucket hat, to nakrycie głowy zaczerpnięte z klasycznego stroju rybackiego. Stworzona w Irlandii czapka, miała za zadanie chronić rybaków oraz farmerów przed deszczem i innymi niedogodnościami pogodowymi. Swoją popularność czapka zyskała, dzięki obecności między innymi w serialu “Wyspa Gilligana”, jednak bardzo szybko przeniknęła również do świata hip-hopu, który skutecznie spopularyzował ten rodzaj nakrycia głowy. Obecnie bucket hat stał się ikoną mody i produkowany jest przez najróżniejsze marki modowe, w tym najmocniej wypracował sobie pozycję w świecie streetwearu.

Redakcja fashioncode.pl