Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Tkanina softshell dla aktywnych miłośników trekkingu

8 października 2020

Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że świat odzieży produkowanej dla osób aktywnych, jest niezwykle rozbudowany i fantastyczny. Wyróżniamy mnóstwo zaawansowanych tkanin i technologii, które oferują nam maksymalizację komfortu i bezpieczeństwa we wszystkich warunkach. Przykładów z kolei nie trzeba wcale szukać daleko, ponieważ wystarczy zwrócić uwagę na takie propozycje, jak np. tkanina softshell. Mamy ją pod ręką od wielu lat, lecz w dalszym ciągu cieszy się ona nieprzerwanym szacunkiem zarówno wśród użytkowników, jak i producentów. Przekonaj się dlaczego.

Co to jest softshell i jak wygląda historia tkaniny?

Najlepszą odpowiedzią jest określeniem tego typu materiału jako surowca łączącego cechy warstw outdoorowej “cebulki”. Chyba każdy zna hasło “ubierać się na cebulkę”, ponieważ jest to podstawa na mroźne zimowe dni, by było nam komfortowo i bezpiecznie. Z założenia tkanina softshell powinna być złożona z dwóch zespolonych ze sobą warstw, czyli strony zewnętrznej wykonanej z tworzywa o dużej elastyczności, stanowiącego barierę dla wiatru i strony wewnętrznej, która wykonana jest z miękkiej warstwy ocieplającej.

Z czasem jednak producenci nieco zmienili bieg swojej produkcji i dziś oferują jednolitą tkaninę, która chroni przed zimnem i wiatrem. Zrezygnowano także z dwóch warstw i membran, stawiając na jednolitość. W dalszym ciągu można jednak zauważyć, że tkanina softshell różni się od siebie w zależności od strony, którą ją dotykamy. Jedna jest delikatna i miękka, natomiast druga śliska.

Gdzie wykorzystywać softshell?

Z tytułu możesz wywnioskować, że tkanina softshell znalazła szerokie zastosowanie w turystyce. Wszyscy miłośnicy trekkingu, wspinaczki, joggingu lub ogólnie aktywności na świeżym powietrzu, na pewno posiadają tego typu odzież w swojej szafie. Warto jednak być świadomym użytkownikiem, mając pewność, że wybrany asortyment jest wysokiej jakości. Dzięki temu będziesz mieć 100-procentową pewność, że kurtki, bluzy lub nawet spodnie, będą charakteryzować się wysokim poziomem niezawodności.

Skąd wiadomo, że tkanina softshell jest wysokiej klasy?

Jeśli nie jesteś specjalistą i nie umiesz tego stwierdzić po samym dotyku lub chcesz kupić wyposażenie w sieci i brakuje informacje dotyczących tkaniny, wybieraj produkty od renomowanych producentów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że będzie to asortyment zaprojektowany z myślą o najwyższych wymaganiach klientów. Popularni na całym świecie producenci nie mogą sobie przecież pozwolić na wypuszczenie wadliwej lub kiepskiej serii ubrań dla aktywnych, ponieważ prawdopodobnie negatywnie odbije się to na ich reputacji.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

hotel i sanatorium
EMS

Jesteś zainteresowany reklamą?