Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak możemy sobie pomóc dzięki zainstalowaniu aplikacji do liczenia kalorii?

2 listopada 2019


Ważne jest, aby nasze dzienne zapotrzebowanie na np. witaminy zostało zaspokojone. Aplikacja umożliwia też synchronizację danych z innymi serwisami i aplikacjami (na przykład z Vitalia.pl, Endomondo, Google Fit i innymi). Nie zawiera też reklam – co według mnie jest po prostu fenomenalne. Ponadto jest przejrzysta, klarowna, ma nieprzekombinowaną szatę graficzną i jest po prostu intuicyjna. Wystarczy chwilę się nią „pobawić” i już wiemy, co gdzie jest. Ponadto wszystko możemy ustawić sami i zmienić w dowolnym momencie (dzienny limit kalorii, ilość spożywanych posiłków, naszą aktualną aktywność fizyczną). Nie musimy wybierać niczego na zawsze. Bardzo ucieszyła mnie też informacja, że przed opublikowaniem każdy produkt jest sprawdzony przez dietetyków, dlatego możemy być pewni, że produkty z nieprawidłowymi wartościami odżywczymi nie mają racji bytu w aplikacji. Samo dodawanie produktów czy posiłków z początku troszkę mnie przerażało, głownie z uwagi na fakt, że nigdy wcześniej nie korzystałam z podobnej aplikacji, a CRON-O-Meter znałam tylko ze słyszenia.

Jak dodawać produkty do aplikacji liczącej kalorie?

Dodawanie produktów zajmuje jednak naprawdę chwilkę. W ciągu dnia dodając kolejne posiłki możemy obserwować ile białka/tłuszczy/węglowodanów zjedliśmy, a ile pozostało nam jeszcze do zjedzenia. Podobnie jest z makroskładnikami. Gdy przekroczymy liczbę kalorii czy ilość danego makroskładnika to paski ze swoich standardowych, przypisanych im kolorów zmieniają kolor czerwony. Dzięki temu wiemy, czego zjedliśmy już w nadmiarze. Co ciekawe aplikacja bardzo wnikliwie podchodzi o sprawy, gdyż możemy sprawdzić ilość zjedzonego białka nawet z rozbiciem na roślinne i zwierzęce, z kolei tłuszcze są podzielone na nasycone,
jednonienasycone i wielonienasycone, witaminy także widzimy z wielką dokładnością.

Jak pomóc swojej diecie z aplikacją, która pomoże nam liczyć kalorie?

Wszystko mamy pod kontrolą. Ja z aplikacji jestem bardzo zadowolona. Dzięki temu wiem, co jem i w jakich ilościach. Nie obawiam się, że w mojej diecie pojawiają się jakieś drastyczne braki. Mogę też indywidualnie rozdzielać zapotrzebowanie kaloryczne i na przykład w dni, kiedy mam trening – jem więcej. Mój trener z kolei może mnie kontrolować i sprawdzać co jadłam w danym tygodniu czy nawet… miesiącu! Super. Sama też dzięki temu bardziej mogę się kontrolować i pilnować swojej zdrowej diety. Kto jeszcze nie zapoznał się z tą aplikacją – do działa! Jest świetna. Warto wypróbować.

Jak zacząć dbać o dietę? Po prostu spróbujmy

Nie bójmy się dbać o swoje zdrowie. To powinno być dla nas najważniejsze, bo w końcu musimy o siebie dbać. Jeśli świat daje nam tak wiele różnych narzędzi, abyśmy mogli dbać o swoje zdrowie – nie bądźmy obojętni. Warto na to wszystko mieć wpływ, bo wiele rzeczy naprawdę jest bardzo prostych i może nam się wydawać, że ciężko jest dbać o dietę, ale spróbujmy, a zobaczymy, że jednak to jest banalne.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?