Jaka powinna być dieta dorosłego człowieka? Porady

Nasza dieta powinna być dobra dla naszego zdrowia. Musimy czuć się dobrze sami ze sobą. Czasem zapewne czujemy się jak taki Syzyf, który pcha kamień pod górę i ciągle mu on spada, a jego praca jest bezcelowa. Tak właśnie czasem możemy się czuć. Praca u podstaw. Powinniśmy jednak być czujni i bacznie obserwować naszą dietę. A może zechcemy wprowadzić dziennik obserwacji organizmu. Dobrze jest czasami popatrzeć jak działa nasz organizm. Jak on jest skonstruowany, jak co jest ze sobą połączone. Być może wcale nie przyglądamy się z odpowiednią uwagą na to, co nas otacza. Być może nasza dieta nie jest idealna, a my chcemy, aby była. Powinniśmy tak prowadzić naszą dietę, aby dostarczać swojemu organizmowi wszystkiego, co ważne.

Witaminy, warzywa i owoce

Warzywa i owoce są szalenie ważne, bo dostarczają nam witamin. To witaminy odpowiadają za to, że wszystko działa jak należy. Powinniśmy się z tym zmierzyć. Powinniśmy tak postępować, aby nasz organizm mógł czerpać z witamin i abyśmy nie robili głupot. Być może będzie potrzebny nam swoisty rodzaj oczyszczenia. Być może warto zrobić taki dietetyczny rachunek sumienia. Czasem powrót do trudnych emocji jest potrzebny, bo dzięki temu możemy je sobie przepracować. Nikt za nas tego nie zrobi. Być może popełnialiśmy w przeszłości okropne błędy żywieniowe, których teraz się wstydzimy. Być może w związku z tym nawet boimy się powracać do myśli, gdy nie żyliśmy w zgodzie z samym sobą. To mogą być trudne emocje, które są naprawdę bolesne.

Wspomnienia dotyczące tego, jak żyliśmy kiedyś

Czasem taka retrospekcja i popatrzenie na swoje życie z perspektywy czasu jest nam bardzo potrzebna. Wszystko natomiast jest procesem i nie jest tak łatwo od razu powrócić do trudnych emocji i bez problemu przepracować wszystko od razu. To wszystko może wymagać skupienia. Być może kiedyś byliśmy bardziej szczęśliwi, być może nasze życie było proste, bez problemów i ciężkich zmagań. Być może nic nas nie bolało i nie docenialiśmy spokoju, jaki jest u nas w domu. Być może tak właśnie było. Ciężko jest pójść naprzód. Ma się ogrom tłumionych emocji, a powracanie do nich nie jest miłe.

Trzeba powrócić do tego, co było, aby iść naprzód

Nie wszystko, co powoduje u nas wspominanie złych rzeczy, może być dla nas finalnie złe. Okazuje się czasem, że terapia z początku jest bardzo bolesna, bo dotyka tego, co naprawdę siedzi w nas głęboko i do czego nie chcemy wracać, ale potem może się okazać, że to nas uwolni, że staniemy się innymi ludźmi. Wszystko polega na tym, aby mieć odpowiednie podejście. Tylko czysta głowa i kompletny reset może nam przynieść życie od nowa. Nie możemy się w kółku karać za stare błędy. Czasem życie wymaga, żebyśmy byli dla siebie dobrzy. Czasem wystarczy się tego nauczyć i cieszyć się życiem. To wymaga od nas czasu, ale nie możemy od razu zadbać o wszystko. Trudności pojawiają się w życiu.

Redakcja fashioncode.pl