Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Wpływ miodu i witaminy C na nasze zdrowie w okresie jesienno-zimowym

12 października 2019


Jakie składniki spożywać, aby być zdrowym. Jest to ciężkie pytanie i ciężko znaleźć odpowiedź, która satysfakcjonowała by wszystkich. Czas może pokazać, że to, co dzisiaj jest naszym problemem tak naprawdę niepotrzebnie nas martwi. Jak zatem żyć, aby być w pełni sił. Co należy jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? To są autentyczne pytania, na które naprawdę wiele osób totalnie nie zna odpowiedzi.

Czy warto kupić miód? Jaki najlepiej kupić?

Dlaczego warto jeść miód. Jest dla nas waży przede wszystkim ze względu na dobrą odporność, którą może nam dawać. Miód naprawdę ma wspaniałe właściwości dla naszego organizmu. Nie powinniśmy go pomijać w swojej diecie. Może się zdarzyć, że ktoś ma na przykład uczulenie na propolis. Wtedy sprawa ma się gorzej. Jednak jeśli nie posiadamy żadnych uczuleń albo nic nam o nich nie wiadomo, można spróbować jeść miód każdego dnia. Nawet celebrytki polecają na czczo pić ciepłą wodę z cytryną i łyżeczką rozpuszczonego miodu. Jaki miód najlepiej wybrać? To troszkę zależy od naszego gustu w tej kwestii. Jedni lubią miód wielokwiatowy, inni spadziowy, a inni akacjowy. Są też miody naturalne na przykład z kwiatów różnych owoców. Warto spróbować takich miodów, bo mogą one być niezwykłe w smaku i sami się możemy zdziwić jak one nas do siebie przekonają. Spróbować zawsze warto. Sięganie po zdrowie jest teraz w modzie i fajnie byłoby, abyśmy właśnie postanowili sięgnąć po to, co dla nas dobre. Zdrowie jest na wyciągnięcie ręki,więc tę rękę po nie wyciągnijmy. Miody nam w tym pomogą.

Dlaczego witamina C?

Witamina C jest także bardzo ważna. Sezon jesienno-zimowy sprzyja przeziębieniom i nie sprzyja dobremu zdrowiu. Nie powinniśmy więc się zbytnio skupiać na tym, co złe. Powinniśmy po prostu dbać o zwoje zdrowie. Witamina C nam w tym pomoże. Dobra jest taka alkaiczna. To zresztą nie ważne jaka będzie. Może być taka w proszku. Ważne, aby działała. Witaminy są ważne w naszym życiu. Przedawkowanie witaminy C może powodować biegunki, ale nie ma co znów ją jeść garściami. Bardziej chyba chodzi o systematyczność, aby walczyć o swoje zdrowie. W końcu nie chcemy chorować. Przeziębienia nie będą się nas trzymały, gdy naprawdę zadecydujemy o tym, ze witamina C stanie się naszym towarzyszem. To niech będzie taki nas przyjaciel, który nas leczy z opresji. Opresje to tak naprawdę choroby, które mogą się przydarzyć każdemu, bo jest dużo zarazków naokoło. Nikt nie umie dbać o swoje zdrowie najlepiej, jak to możliwe, jednak możemy zrobić co w naszej mocy i użyć wszelkich dostępnych sposobów, aby o to zdrowie dbać. Może same chęci nie wystarczą. Być może potrzeba czegoś więcej. Czasem dobrym tropem są po prostu odpowiedzialne decyzje. Fajnie, gdybyśmy takie podjęli. Fajnie, gdyby te decyzje były naprawdę wymierne. Czasem łatwo jest się trzymać czegoś, co jest naszym nawykiem. Zatem – do boju w walce z przeziębieniami. Nie dajmy się.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?