Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak wybierać pomoc dietetyczną z Internetu. Fachowy poradnik

22 października 2019


Dieta powinna być dla nas. Można łatwo się dowiedzieć co tak naprawdę daje nam szczęście w diecie. Dieta nie ma być koszmarem. Jedzmy to, co lubimy. To musi nam wychodzić na zdrowie. Nie ma co się sugerować trendami, które teraz są akurat na topie. Nie ma co patrzyć na to, co jest aktualnie trendy. Bardzo często są to trendy wykreowane przez jakieś marki albo koncerny wielkie, które są tak naprawdę okropnie wrogie nam, ludziom. Oni chcą zarabiać i sprzedawać swoje produkty. Nie zawsze jest tak, że te produkty są faktycznie wartościowe i mogą stanowić dla naszego życia jakąś wartość dodaną. Czasem się okazują totalnymi bublami. Nie ma co próbować na swoim zdrowiu. Nie ma co też ślepo wierzyć osobą, które nie są autentyczne. Dobrze byłoby sprawdzić czy ktoś jest godny naszego zaufania. Ludzie z sieci tak naprawdę czasem są nikim. Nie mają żadnej pracy, nie zajmują się niczym szczególnym. Często nawet nie mają specjalistycznego wykształcenia, aby udzielać porad w danej dziedzinie. To troszkę tak – „Nie znam się, ale się wypowiem”. Nie ma co wierzyć osobom, które znikąd się pojawiły w świecie online, bo to mogą być zwyczajni naciągacze.

Dietetyk z powołania, który ma ku temu wykształcenie

Dobrze zweryfikuj osobę, która chce Ci pomóc w Internecie. Może zdarzyć się, że ona nie będzie miała takiego samego interesu, jak Ty. Być może wasze cele są sprzeczne, bo Ty chcesz porady, a ona nawet nie jest dietetykiem. Warto też zwrócić się o pomoc do dietetyka klinicznego, a nie jakiejś osoby, która skończyła byle jaki kurs online i już się ma za wielkiego dietetyka. Takie osoby mogą co najwyżej poradzić. Takie osoby nie powinny się brać za układanie diet. Może się szybko okazać, że tak naprawdę zaufamy komuś, kto promuje jakieś beznadziejne koktajle, które kosztują majątek, a tak naprawdę można sobie nimi zniszczyć zdrowie. Zdrowie powinno być najważniejsze dla nas, bo to ono jest wartością.

Zbilansowane żywienie, a nie sprzedaż wątpliwych produktów

Zdrowa zbilansowana dieta powinna być najważniejsza i to ona powinna stanowić bazę naszego żywienia. Przede wszystkim włączmy myślenie i czujność. Jeśli ktoś zbytnio narzuca się nam ze swoimi usługami. Oj! Możemy wtedy włączyć swoją czerwoną diodę, która ma za zadanie nas odwieść od tego, żeby ufać takiej osobie.

Uważaj na oszustów dietetycznych w Internecie

Oszustów w Internecie jest dużo. Nie musi im wcale zależeć na naszym zdrowiu, ale mogą chcą nam sprzedać coś, na czym zarabiają. To nie jest fajne. To wszystko prowadzi do tego, że możemy się wpakować w jakiejś zdrowotne bagno i tak naprawdę działać na swoją niekorzyść. Powinniśmy być przede wszystkim mądrzy. Nasza mądrość powinna nam wystarczyć. Powinna być dla nas czymś ważnym. Nawet jeśli nasze życie nie do końca było doskonałe, dobrze jest po prostu zrobić coś, aby takie się stało. Nie ma co się troszczyć o osoby, które tylko chcą na nas zarobić. Czujność przede wszystkim. To ona może nas uratować.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?