Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kiedy kupować pomadki i czy są nam one faktycznie potrzebne?

2 października 2019


Jak wybrać idealną pomadkę do ust. Jest wiele sposobów, aby wybrać jakąś dobrą pomadkę. Możemy się kierować samą kolorystyką albo innymi parametrami. Być może będzie dla nas ważne czy dana pomadka jest trwała, permanentna, a może ma jeszcze inne jakieś właściwości, które mogą okazać się dla nas dobre. Wszystko zależy od nas i od naszych potrzeb. Dużo osób wybiera pomadki na podstawie tego, kto je reklamuje. Jest to na pewno jakiś cenny wariant i może on stanowić podpowiedź, ale nie jest to znów takie łatwe. Modelki, które dobierane są do reklam, specjalnie mają wydatne usta. Tak się je dobiera specjalnie, aby wzbudzić w klientach drogerii kosmetycznych chęć posiadania danej pomadki. To specjalny trik, który jest stosowany po to, aby ludzie bardziej chcieli kupować to, co im niby jest potrzebne. Ale tak naprawdę… czy my realnie potrzebujemy danej pomadki? Być może jest to potrzeba wykreowana przez koncerny, które produkują kremy i inne mazidła. Takie pomadki kosztują czasem naprawdę dużo. To jest drogie, a przecież nie chodzi o to, aby wydawać całą fortunę na to, żeby mieć kolejną reklamowaną rzecz, a może ona nie jest nam wcale tak bardzo potrzebna i to może być potrzeba kreowana.

Czy warto kupować pomadki?

Kupujmy więc pomadki, kiedy naprawdę kończą nam się te, których dotychczas używaliśmy. Nie ma sensu robić zapasów. Nie ma sensu brać na siebie zbyt dużo. Czasem wydaje nam się, że potrzebujemy dużo, ciągle więcej i więcej. To wcale nie musi być nasza potrzeba. Nie dajmy się zwieść reklamom. To nie musi być tak, jak one nam mówią. To wszystko może się okazać złudzeniem. Nie wierzmy w złudzenia, bo nasze życie nie jest tak prowadzone, aby takie rzeczy były nam jakoś szczególnie potrzebne. Skoro ich nie potrzebujemy, to po prostu nie napędzajmy tej machiny i nie kupujmy.

Napędzanie konsumpcjonizmu i zakupoholizm

Zakupoholizm jest poważnym schorzeniem i może on wcale się nie spodobać naszemu zdrowiu. Żyjmy tak, żeby nasze zdrowie było w dobrej kondycji. Nie ma co się stresować. Nie ma co popadać w paranoję. To sklepy ciągle nakręcają jakieś chore potrzeby, które nie są nam potrzebne. Zatem żyjmy tak, aby te potrzeby faktycznie nie były nasze. Skoro one nie istnieją, to po co mamy się im dawać we władanie. To wszystko nie musi być dobre. To wszystko może się potem wiązać z poważnymi konsekwencjami i uszczerbkiem na naszym zdrowiu. Po co się potem leczyć, jak w ogóle można nie mieć choroby.

Gdy jest nam potrzebna pomadka…

Zatem niech pomadka będzie przez nas kupowana tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujemy takiego zakupu. Przecież nie każdy zakup jest nam niezbędny. Wybierajmy zatem takie zakupy, które są w stanie coś wartościowego wnieść do naszego życia i naprawdę odpowiadają na nasze zapotrzebowanie, a nie są tylko chwilowym trikiem. Kupowanie niech będzie dla nas, a nie my dla kupowania. To jest odpowiedź na nasze pytania.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

hotel i sanatorium
EMS

Jesteś zainteresowany reklamą?