Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak rodzice mogą pomóc swojemu dziecku w trzymaniu diety?

2 września 2019


Mamy być silni i postępować mądrze. Nie ma co wdawać się w głupie decyzje. Bądźmy świadomi i odpowiedzialni. Jedzmy wiele orzechów. Postępujmy tak, żeby nie robić głupot. Dajmy budulec dla swojego organizmu. Nawet nasze dzieci mogą być zdrowe, ale nie powinniśmy im wmawiać chorób. Jak one mają zdrowo rosnąć, jak ich rodzice o nie nie dbają. W końcu jeśli kochamy swoje dzieci to, na miłość boską, nie karmmy ich śmieciami. Słodycze to nie pożywienie. Słodzone soki to nie napój, który daje życie. Życie daje woda. To woda powinna być dla dzieci. Dzieci powinny pić dużo wody. Dzieci powinny być zdrowe. To my dzierżymy w swoich rękach odpowiedzialność za ich zdrowie, a jesteśmy, jako rodzice, tak nieodpowiedzialni, że aż głowa mała i szczęka opada. Rodzice nie mogą być tak prości i niemądrzy, żeby ich życie było złym przykładem. Ich życie powinno być porządne i dawać coś, co powinno się przekładać na dietę ich dzieci. Dzieci nie mogą być poszkodowane przez zły nawyk rodzica. Rodzic nie powinien palić przy dziecku papierosów, bo jaki mu daje przykład. Można rzucić nałóg w cholerę i być po prostu przykładem na zdrowie dla swoich dzieci.

Niech zdrowie naszych dzieci będzie na celowniku

Zdrowie jest cenne i w ogóle go nie doceniamy. Nie możemy nie doceniać zdrowia. Zdrowie powinno być dla nas cenne. Nie powinniśmy się buntować przeciw zdrowiu. Róbmy wszystko, aby było nam dobrze. To nasze życie i powinniśmy je tak prowadzić, aby nie dawać sobą kierować. Jest dużo ludzi, którzy pomagają innym w prowadzeniu zdrowej diety. Można zawsze korzystać z pomocy psychologa. Nawet, gdy mamy takie problemy, że na przykład się obżeramy, to nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji. Są ludzie, którzy tak radzą sobie ze stresem. Jest to oczywiście kiepski pomysł, bo może on być powodem nadwagi. Nikt z nas nie chce mieć nadwagi.

Jaki specjalista mi pomoże?

Wybierzmy się do specjalisty takiego jak na przykład dietetyk lub psycholog. To nie wstyd korzystać z pomocy psychologa, gdy nasza dieta jest zła. Nie mamy czasem odwagi na to, aby po prostu ulepszyć swoją dietę. Nie trzeba dużo. Nie można też małym nakładem siły odnosić jakiś sukcesów. Sukces czasem wymaga naprawdę dużo uwagi i rozwagi. Trzeba zatem się tak starać, aby ten sukces był na naszym zasięgu. To nie jest takie trudne, ale trzeba wiele samozaparcia, aby ten sukces osiągnąć.

Nasze dzieci oczekują od nas, że będziemy chcieli dla nich, co najlepsze. Dajmy im to

Nie trujmy swoich dzieci, bo one na to nie zasługują. Są takie ufne i patrzą na rodziców jak na Boga, a my jako ta osoba, która jest dla nich tak szalenie ważna, możemy dać im to, czego potrzebują. Oczywiście w kwestii diety lepiej być bardziej konsekwentnym i przestrzegać rad, które mogą pomóc w rozwoju dzieci. Nieocenione rady mogą skutkować dobrym zdrowiem, a o to nam właśnie chodzi w tym wszystkim. Zdrowie przede wszystkim! Niech tak będzie.

Redakcja fashioncode.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie moda, uroda, stylowy lifestyle, zdrowie, dieta oraz troska o dziecko spotykają się, by inspirować Cię do osiągnięcia pełnej harmonii i spełnienia w każdej sferze życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące mody, pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twoich najbliższych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?